top of page
Kime Ne Müzikhol Afiş.jpg

Bahar, istediği kimlikle yaşayabilmek için gerekli olan parayı kazanmak üzere bir müzikholde sahne şovları hazırlayıp dans eder.

Zor bir hayatla mücadele ederken, ailesinin de peşine düşmesiyle olaylar trajikomik bir hâl alır.

 

Kime Ne Müzikhol, renkli karakterlerle Bahar'ın hikâyesini eğlenceli bir dille anlatıyor.

 

İki perde komedi

120 dakika

 

Yazan: Sema Betül Kaya

Yöneten: Burkay Kopuz

 

Oyuncular: Barış Mirzanlı, Berkan Ataoğlu, Burkay Kopuz, Güven Yapa, Selcan Toker, Sema Betül Kaya, Hakan Çoban, Murat Arın, Seyhan Yılmaz, Şule Bayar

 

Ses/Işık: Tuğçe Sıvacı

Koreografi: Selcan Toker, Seyhan Yılmaz, Sinem Şenkal

Fotoğraflar: Murat Arın, Şule Bayar

Görsel Tasarım: Gülşen Bilge Kaya

Makyaj: Özlem Büyükçolak

Sahne Sorumlusu: Zehra Arın

 

* Oyun, 15+ yaş izleyici için uygundur.

Tiyatro Mola Hakkında

Tiyatro Mola, üniversite yıllarında tiyatro kulüplerinde tiyatroyla ilgilenen, tiyatroyu hayatından ayrı düşünemeyen, iş hayatına atıldıktan sonra da tiyatroya devam etmesi gerektiğini fark eden altı arkadaşın çabasıyla, izleyicisiyle zaman ve mekânda bambaşka yolculuklara çıkmak üzere “hayata mola” vermek için 2007’de İstanbul’da kuruldu.

 

Grubun en belirgin özelliği, bankacı, arkeolog, öğretmen, mühendis, biyolog gibi gündüz birbirinden farklı sektörlerde çalışan insanların, akşamları ve hafta sonları “tiyatro” için bir araya gelmesi.

 

Tiyatro Mola, tiyatroyu çalışan insanların boş zamanlarını değerlendirdikleri bir hobi faaliyeti olarak görmüyor. Sene boyunca planlı ve programlı bir şekilde çalışma yürüyor ve ortak noktaları tiyatroya duydukları hayranlık ve sahnede olma isteği olan bir ekiple oyunlarını sahneliyor. Çalışmalarında kolektif bir anlayış olan Mola’da ekipteki çalışmalar işbölümü, ortak sinerji ve özveriyle uyumlu bir şekilde yürütülüyor.

Tiyatro Mola, 2007’den günümüze tüm zor şartlara rağmen perde kapatmadan, varlığını gerek uyarlamalar gerekse kendi yazdığı bir çok oyunla sürdürmüştür.

 

Mola, 2008’de kendi yazı ekibi “Fikr-i Mola” tarafından yazılıp yönetilen “Yol Geçen Hanı”isimli oyunları sonrasında 2009’da “Tartüf”, 2010’da “Resimli Osmanlı Tarihi”, 2012’de  “Cimri” oyunlarını güncel bir uyarlamayla yorumlayarak seyircisiyle bir araya geldi. 2013’te ise oyuncularından Sema Betül Kaya’nın yazdığı “Saadet Pavyonu” isimli müzikli oyunla yirmi beş kişilik bir ekiple sahne aldı. Gördüğü ilgi üzerine oyun, 2015 yılında yenilenen kadrosu ve yeni düzenlemesiyle tekrar sahnelendi. Oyunlarını, Cem Safran Sahnesi, Maya Cüneyt Türel Sahnesi ve Sahne Beşiktaş gibi sahnelerde sergiledi.

 

Tiyatro Mola, 2016’da Sema Betül Kaya tarafından yazılıp yönetilen“Karanfil Çıkmazı” isimli oyunla on beş kişilik bir ekiple Yan Etki Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde izleyiciyle buluştu.

2017 sezonunda bu kez dram ağırlıklı olan "3 ODA 1 SON" isimli oyunu Sema Betül Kaya yazdı, Burkay Kopuz yönetti.

2018 sezonunda ise Tiyatro Mola "Muazzez Hanım'ın Muazzam Tarifleri" oyununda bir ilkle seyircilerini 1970'li yılların siyah beyaz renklerine götürdü.

Tiyatro Mola, 2019 sezonunda Sema Betül Kaya'nın yazıp Burkay Kopuz'un yönettiği, "Kime Ne Müzikhol" isimli iki perde komedi oyunuyla Sahne Beşiktaş'ta seyircisiyle buluşuyor.

Kuruluş
2007

 

Özelliği
Aynı zamanda farklı meslekleri de olan bir ekipten oluşan tiyatro topluluğu

 

Oynadığı Sahneler
Sahne Beşiktaş
Maya Cüneyt Türel Sahnesi
Cem Safran Sahnesi
 
Oynadığı Oyunlar

Kime Ne Müzikhol (2019)

Muazzez Hanım'ın Muazzam Tarifleri (2018)

3 ODA 1 SON (2017)

Karanfil Çıkmazı (2016)
Saadet Pavyonu (2013-2015)
Cimri (2012)
Resimli Osmanlı Tarihi (2010)
Tartüf (2009)
Yol Geçen Hanı (2008)

 

Yazılı Basında Tiyatro Mola
Milliyet Sanat
Radikal

Evrensel 

 

Konuk Olduğu Programlar
Özgür Radyo, Replik

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Instagram Classic
bottom of page